Często zadawane pytania o szkoleniach medialnych
Nie ma dwóch identycznych szkoleń, tak jak nie ma dwóch identycznych klientów.
Przygotowanie to połowa sukcesu i dlatego spędzamy wiele godzin dokładnie i wszechstronnie badając oczekiwania, potrzeby i problemy klienta. Analizujemy przesłane przez klienta materiały (wycinki prasowe, wywiady w mediach elektronicznych, raporty branżowe).
Przed szkoleniem wiemy o kliencie więcej niż typowy dziennikarz. To pomaga nam przygotować listy pytań do typowych wywiadów oraz wiarygodne "czarne scenariusze kryzysowe".
Po analizie zebranych danych przedstawiamy konkretną propozycję.
Program szkolenia jest opracowany we współpracy z klientem i zatwierdzony przez niego przed podpisaniem umowy o przeprowadzenie szkolenia.
Nasze doświadczenie pokazuje, że grupa czteroosobowa pracuje najbardziej efektywnie - każdy uczestnik kilkakrotnie występuje przed kamerą i jest indywidualnie oceniany.
Na szkoleniach dla większych zespołów (ponad 6 osób) przekazuje się przede wszystkim wiedzę podstawową o komunikacji, mediach i współpracy z dziennikarzami; jest więcej dyskusji, pracy grupowej, gier i ćwiczeń symulacyjnych.
Typowy dzień szkoleniowy trwa od 9:00 do 16:00, z dwiema przerwami na kawę i obiad (45 minut). Oferujemy także szkolenia w innym wymiarze godzin – zgodnie z potrzebami klienta i wolnym czasem.
W programie wszystkich sesji szkoleniowych są ćwiczenia przed kamerą. To ważne, bo dzisiaj także reporterzy prasowi coraz częściej korzystają w wywiadach z kamer video i publikują nagrania w Internecie.
Nie muszę tłumaczyć jakie szkody może wyrządzić niefortunna wypowiedź udostępniona na YouTube!
Mówimy co dobrze wypada w telewizji i czego należy unikać, jaka jest aktualna moda, ale nie udzielamy szczegółowych porad dotyczących doboru garderoby, koloru włosów czy cienia do powiek. Na życzenie pomożemy skontaktować się z telewizyjnym wizażystą.
Wszystkie szkolenia medialne są objęte klauzulą poufności. Nie ujawniamy tożsamości naszych klientów bez ich zgody.
Wszystko co będą wiedzieć dziennikarze to to, że wiesz jak pracują media, czego potrzebują i co jest dla nich ważne – po prostu będą chętnie z Tobą współpracować.
